ABD'nin önde gelen üniversitelerinden olan University of California, Berkeley (UCLA), Blockchain startuplarının gelişimine katkıda bulunabilmek için 12 haftalık yeni bir program başlattı. UCLA, yeni kurulmuş...

UCLA Blockchain Projelerine Yardımcı Olmak İçin Yeni Program Hazırladı

blockchain

ABD‘nin önde gelen üniversitelerinden olan University of California, Berkeley (UCLA), Blockchain startuplarının gelişimine katkıda bulunabilmek için 12 haftalık yeni bir program başlattı.

UCLA, yeni kurulmuş Blockchain şirketlerinin gelişimine katkıda bulunabilmek ve bu şirketlerin gelişimini hızlandırabilmek için Berkeley Blockchain Xcelerator adlı yeni bir program kurdu.

Bu programın kuruluş aşamasına Berkeley’de Blockchain adlı bir öğrenci topluluğu da destek oldu. Bünyesinde 100’den fazla öğrenci barındıran bu topluluk, kripto para ve Blockchain alanlarında hazırladığı derslere şimdiye dek 70 binden fazla öğrenciyi kaydetmeyi başardı.

Berkeley’de Blockchain’in yönetiminden sorumlu olan Gloria Zhao, UCLA tarafından atılan bu yeni adım hakkında şu yorumu yapıyor:

“Blockchain henüz çok yeni bir teknoloji olduğu için bu alanda bir şeyler geliştiren, bir şeylere imza atan kişilerin büyük bir kısmının aslında öğrenciler olduklarını görüyoruz. Berkeley’de Blockchain topluluğu olarak amacımız öğrencilerin içindeki girişimci ruhları ortaya çıkarmak. Dolayısıyla bu yeni gelişim programına katkı sağlıyor olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

UCLA tarafından başlatılan bu yeni program kapsamında Dünya çapındaki Blockchain projelerine yardım edilecek.

UCLA bundan bir süre önce Ripple tarafından geliştirilen Üniversitelerde Blockchain Araştırmaları Girişimi (UBRI) adlı projeye katılmıştı. UCLA, UBRI bünyesinde çeşitli çalışmalar yürütüyor ve bölümlerarası Blockchain dersleri hazırlıyor.

Dünya genelinde Blockchain teknolojisiyle ilgilenen üniversitelerin sayısında git gide artış yaşanıyor. Ülkemizde de Bahçeşehir, Hacettepe gibi üniversitelerin bu alanlarda dersler verdiklerini biliyoruz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.