verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Banka, Kendi Kripto Para Birimini Kullanıma Sokacak!

Cointelegraph Japan tarafından 9 Nisan tarihinde yayınlanan bir habere göre, dünyanın en büyük beşinci bankası olarak bilinen Japonya merkezli Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), kendi kripto para birimi olan MUFG Coin’i 2019 yılının sonlarına doğru direkt olarak aktif kullanıma sokmayı planlamakta.

Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor!

Söz konusu gelişme MUFG’un yeni atanan başkanı Kanetsugu Mike tarafından yerel bir medya kaynağı olan Asahi Shimbun ile yapılan bir röportajda açıklandı. MUFG, dünyanın en büyük beşinci bankası olmanın yanı sıra Japonya içerisinde kendi kripto para birimini piyasaya süren ilk Japon bankası olarak da tanınmakta. MUFG Coin isimli kripto para birimi Japon Yenine 1’e 1 oranında endeksli bir stabil koin olarak üretildi.

MUFG Coin

MUFG, ilgili kripto para birimini geliştirirken bunun kullanışlılığına odaklandı ve müşterilerin indirdikleri bir uygulama ile direkt olarak bankadaki bakiyelerini stabil koin’e çevirebilmelerini hedeflemekte. Cointelegraph’ın aktardığına göre 2017 yılının başından bu yana 1.500 şirket elemanı MUFG Coin’in denemelerine katılım gösterdi.  Yeni başkan Kanetsugu konu hakkında yaptığı açıklamada ”eşi benzeri bulunmayan yeni bir değer sunmak istiyorum” ifadesi ile projeye verdiği değeri açıkladı.

2018 yılının ikinci yarısından itibaren stabil koinlerde ciddi bir artış var ve Tether’in tahtının sallanmasından bu yana birçok önde gelen finansal kurum kendi stabil koinlerini piyasaya sürmeye başladı. Sosyal medya devi Facebook da geçtiğimiz Aralık ayında kendi stabil koinini piyasaya süreceği haberi ile gündeme gelse de, henüz konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

Leave a comment