Brezilya tabanlı bir kripto para borsası olan Bitcoin Max, dünyaca ünlü bankacılık devi Santander'e karşı başlattığı yasal savaşı kazandı ve mahkeme bankaya ilgili kripto para...

Kripto Para Borsaları Bankalara Karşı Açtıkları Davaları Bir Bir Kazanıyorlar!

Brezilya tabanlı bir kripto para borsası olan Bitcoin Max, dünyaca ünlü bankacılık devi Santander‘e karşı başlattığı yasal savaşı kazandı ve mahkeme bankaya ilgili kripto para borsasının hesabını açık tutma emri verdi.

Bankalar ile beraber çalışmak kripto para borsaları ve blockchain tabanlı şirketler için son dönemin en büyük kabusu haline geldi. Brezilya tabanlı bir kripto para borsası olan Bitcoin Max da aynı durumdan muzdarip ve zorlu bir savaş sonrası bankalara karşı zaferi tadan tek kripto para borsası da değil. İlk olarak geçtiğimiz yılın Ağustos ayında banka hesapları Santander tarafından dondurulan Bitcoin Max, daha sonra mahkeme tarafından verilen emir ile hesaplarının yeniden açılmasını sağlamıştı.

Portal do Bitcoin kaynağının aktardığına göre Yargıç Ana Catarino ilk duruşmada bankanın hizmet vermeyi durdurma hakkına sahip olduğunu ve bunun önceden belirtilmesi durumunda yasalara aykırı olmadığını ifade etti. Ancak borsanın avukatı Leonardo Ranna temyize gitti ve bankanın öncesinde hiçbir uyarıda bulunmadığını ve Santander’in yararına olan bu kararın hatalı olduğunu savundu. Daha sonra Merkez Bankasının konu hakkındaki görüşleri alındı ve sözleşmenin feshi için önceden haber verilmesinin elzem olduğu vurgulandı. Sounç olarak da Santander’in Bitcoin borsası Bitcoin Max’in hesabını açık tutması kararına varıldı ve bu durum küçük bir galibiyet gibi gözükse de, son dönemlerde bankalara karşı davaları kazanan kripto para borsalarının sayısı ciddi bir artış yaşamakta.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.