Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsası Başkanının Dolandırıcılıktan Tutuklanması Talep Ediliyor!

Bu ayın başında kurucusu tutuklanan ACE Exchange’in mevcut başkanının da tutuklanması için talep geldi.

Tayvanlı savcılar bugün Taipei’deki bir mahkemeden, ülkenin en büyük kripto para borsalarından ACE Exchange’in başkanının kara para aklama ve dolandırıcılık şüphesiyle tutuklanmasını istedi.

Ocak ayının başında ACE’nin kurucusu David Pan, diğer 13 şüpheliyle birlikte dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanmış ve yapılan operasyonlar kapsamında 6,4 milyon dolar değerinde varlığa el koyulmuştu.

Savcılar tarafından sunulan güncel talepte, Wang ve beraberindeki 4 şüphelinin önce gelip ifade vermesi ardından da tutuklu yargılanması istendi.

Wang’ın sorumlu ofis başkanı olarak görev yaptığı Chien Yeh Hukuk Bürosu bugün yaptığı açıklamada ACE davasının Wang’ın “kişisel yatırım meselesi” olduğu ve Wang’ın ofis başkanlığı görevini başka bir avukatın üstlendiğini söyledi.

ACE Exchange temsilcileri tarafından yapılan açıklamada tutuklanan şahısların borsada çalışmadığı, Pan’ın şirketin kurucusu olmakla birlikte şirketin yönetiminde yer almayı 2022’de bıraktığını duyurmuştu. Borsa tarafından bugün yapılan güncel bir açıklamada, tüm kullanıcı fonlarının güvende olduğu ve bu kötü süreçten etkilenmediği belirtildi:

Kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlıyoruz ve kripto para birimleri ile Yeni Tayvan Dolarının yatırılması ve çekilmesine yönelik tüm hizmetler sorunsuz bir şekilde işletmeye devam ediyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!