Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsası Bitget’ten Türkiye’nin Ardından Şimdi de Orta Doğu Planı

Kripto para borsası Bitget, Türkiye’de hizmet vermeye başlamasının ardından şimdi de Orta Doğu bölgesinde genişleme planlarını duyurdu. 

Bu yılın başında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Bitget 20 Temmuz tarihinde yayınladığı bir basın bülteninde, Orta Doğu bölgesindeki faaliyetlerini genişletmek için ofis açtığını ve önümüzdeki iki yıl içerisinde 30 ile 60 kadar personeli bünyesine dahil etmeyi planladığını açıkladı.

Bitget yeni Orta Doğu planı kapsamında, Dubai, Abu Dhabi, Ras Al Khaimah gibi kripto dostu BAE emirliklerinin yanı sıra Bahreyn gibi ülkelerdeki fırsatları da değerlendirdiğini bildirdi. Bu doğrultuda bölgeye bir operasyon merkezi kurulmasının yanı sıra çeşitli büyüklüklerde ofisler de kurulacağı ifade edildi.

Bitget tarafından yayımlanan bültende, daha önce Dubai’de halihazırda bir ofis bulunduğu belirtildi. Ancak söz konusu ofisin duyurusu yeni yapıldı.

Borsanın Orta Doğu’daki lisans süreçlerini şimdiden araştırmaya başladığı belirtilirken Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, Orta Doğu piyasası için operasyon merkezi olarak Dubai’yi seçebileceklerini dile getirdi.

Operasyon büyümesini desteklemek için Orta Doğu ekibimizi hızla büyütmeyi ve önümüzdeki iki yıl içerisinde 30 ile 60 personeli işe almayı umuyoruz.

Bitget, hizmet vermeye başladığı dönemde kullanıcılara yerel hizmet sağlamak adına Türkçe Web sitesi de açmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!