Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tesla Kodlarındaki Bitcoin ve Dogecoin Detayı Gündemde: Söylentiler Doğru mu?

Elektronik araç devi Tesla’nın ödeme sayfasında yer alan kaynak kodunda yer alan Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ibareleri kripto para topluluğunu heyecanlandırdı.

Kripto para topluluğu Tesla’nın ödeme sayfasındaki kaynak kodunda yer alan Bitcoin ve Dogecoin ibaresiyle sallandı. Kaynak kodundan yola çıkılan ve topluluk tarafından ortaya atılan iddiada Tesla’nın tekrardan kripto para birimleriyle ödeme almaya başlayacağı öne sürüldü.

Geçmişe yönelik yapılan bir doğrulama sonucunda, Bitcoin ve Dogecoin’in 2023 yılının Ocak ayından beri Tesla’nın kaynak kodlarında yer aldığı ortaya çıktı. Söz konusu kaynak kodları Tesla’nın tekrardan Bitcoin ile araç satışına tekrardan başlayacağı akıllara getirdi.

Fakat çok geçmeden durumun tahmin edildiği gibi olmadığı anlaşıldı. Doğrulamayı yapanlar Tesla’nın muhtemelen ödeme yöntemlerini devre dışı bıraktıktan sonra kaynak kod üzerinde Bitcoin ibaresini silmediğini ifade etti. Elektronik araç devi üretimini yaptığı araçların Bitcoin ile alım-satımını 2021 yılında kısa süreliğine kabul etmişti.

Tesla 2023 yılı ikinci çeyrek raporunda herhangi bir Bitcoin ve Dogecoin alımı veya satımı yapmadığını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!