Kripto para borsası YoBit, 10 Ekim tarihinde kendi hesabından yayınladığı tweeti ile, rastgele kripto para birimleri için pump yapmaya başlayacağını vurguladı. Pump ve Dump taktiği...

Kripto Para Borsası YoBit, Rastgele Koinlere Pump Yapacağını Duyurdu

BitcoinBBorsa

Kripto para borsası YoBit, 10 Ekim tarihinde kendi hesabından yayınladığı tweeti ile, rastgele kripto para birimleri için pump yapmaya başlayacağını vurguladı. Pump ve Dump taktiği bir varlığın değerini sahte ve yanıltıcı bilgiler veya bir anda yüklü satın alma işlemi yapılarak arttırma, sonra ise yüksek fiyattan yine aynı oranda satma işlemine verilen isim.

Borsa pump yapacağını bir tweet ile duyurmanın yanı sıra, kendi internet sayfasında da ”YoBit Pump” için bir geri sayım saati de ekledi. Borsa attığı bu tweet ile, gönderi saatine göre 22 saat sonra her bir iki dakikada bir toplamda 10 defaya kadar rastgele bir kripto para biriminden 1 BTC değerinde alım yapacağını belirtti.
YoBit temelde Rusya menşeli bir kripto para borsası olup 2015 yılında hizmet vermeye başladı. Borsada yüzlerce kripto para birimine ve farklı dijital varlıklara erişim ve trading mevcut. Borsa geçtiğimiz senelerde çeşitli şüphe uyandırıcı işlemler ve kullanıcıların para çekme konusundaki zorlukları ile de gündeme gelmişti. YoBit’in günlük trading hacmi CoinMarketCap verilerine göre 28 milyon dolar seviyelerinde.
Kripto para topluluğu ise olaya çabuk tepki verdi ve bazı kullanıcılar YoBit’in Twitter hesabının hacklenip hacklenmediğini sorarken, bazıları ise firmayı dolandırıcılıkla suçladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.