Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Fonlarından 59 Milyon Dolarlık Çıkış: Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne?

Bitcoin’de (BTC) hareketsizlik hakimken geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarından 59 milyon dolarlık net çıkış yaşandı. 

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, kurumsal kripto para fonlarından geçtiğimiz hafta 59 milyon dolarlık net çıkış olduğu belirtildi. Bitcoin’in geçtiğimiz ayın ortasında sert bir şekilde 25 bin dolar seviyelerinin altına gerilmesinden beri fon çıkışları 4. haftaya uzandı ve toplamda 294 milyon dolarlık net çıkış görüldü.

Bitcoin yine kripto para fonlarının başrolü olurken yaşadığı 69 milyon dolarlık çıkış ile zirveye oturdu. Ethereum’da ise geçtiğimiz hafta 4,8 milyon dolarlık fon çıktı.

Öte yandan uzun bir süredir fon çıkışı yaşanan short (kısa) Bitcoin fonunda ise 15,2 milyon dolarlık giriş görüldü. Blockchain hisselerinde 5 haftada yaşanan 10,8 milyon dolarlık çıkışla olumsuz hava devam ederken Ripple’da (XRP) ise negatif havanın aksine 700 bin dolar değerinde para girişi yaşandı.

Öte yandan ülke bazlı çıkışlarda yine başı Almanya çekti. Almanya 20 milyon dolarlık çıkışla en çok para çıkışı yaşanan ülke olurken ikinci sırada 17,6 milyon dolarla Kanada, üçüncü sırada 12,3 milyon dolarla ABD yer aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!