ABD menşeli kripto para ödeme platformu BitPay, Çarşamba günü yaptığı duyuruda başarılı yöneticilerden Rolf Haag'ı, kendi İşletme Çözümleri departmanın kattığını açıkladı. Haag temel olarak şirketin...

Kripto Para Ödeme Platformu BitPay, Eski PayPal ve Western Union Yetkilisini Bünyesine Kattı!

Bitpay islem ucreti

ABD menşeli kripto para ödeme platformu BitPay, Çarşamba günü yaptığı duyuruda başarılı yöneticilerden Rolf Haag‘ı, kendi İşletme Çözümleri departmanın kattığını açıkladı. Haag temel olarak şirketin işletmeler arası departmanı ile Toplu Ödemeler biriminden sorumlu olacak. Haag daha önce finansal sektör içerisinde sektörün devlerinden Western Union ve PayPal gibi kurumlarda çalışmıştı ve kendisinin fintech endüstrisi içerisinde 20 yılı aşkın tecrübesi bulunuyor.

Western Union bünyesinde Küresel Toplu Ödemeler departmanının müdürü olarak görev alan başarılı yönetici, bunun yanı sıra alt yapıdan da sorumluydu. Kendisinin ana görev tanımları arasında işletmeler arası ve müşteriler ile işletmeler arası toplu ödeme stratejileri geliştirmek yer almaktaydı.

BitPay’in yeni yöneticisi Western Union öncesinde de dünyanın en büyük ödeme firmalarından PayPal bünyesinde aynı göreve yakın tanımlarda mesai harcadı. PayPal’ın toplu ödeme istatistikleri kendisinin görev aldığı süre boyunca her yıl %20 ile %40 artış gösterdi ve toplamda milyarlarca ABD doları kazanç sağladı.

BitPay kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair, konu hakkında şunları aktardı:

”BitPay’in işletmeler arası ödeme çözümleri bizim en hızlı büyüyen ürünlerimizden ve Ekim ayında bugüne kadar elde ettiği en büyük satış oranlarını gördü. Rolf’un geçmişi BitPay için bir varlık anlamına gelmekte ve kendisi bizim B2B ödemeleri ile toplu ödeme işlerimizi küresel olarak daha ileriye götürmemize yardımcı olacak.”

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.