verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Piyasası ‘Yeniden’ Yeşillendi – Bitcoin Cash Yükselişi Sürdürüyor

Kripto para piyasası iki üç günlük belirsiz süreçten ve düşüşten sonra, yeniden hafif çaplı bir yükselişe geçti ve neredeyse top 100 içerisindeki bütün kripto para birimleri grafiğini yeşile çevirdi.

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) 2 Nisan tarihinde saatler içerisinde kendisini 5.000 dolar üzerine atmayı başardı ve bu durum genel olarak bütün kripto para piyasasına yansıdı. Kripto paraların toplam piyasa hacminde 20 milyar dolara yakın bir artış gözlemlendi. BTC geçtiğimiz günlerde 5.500 doları zorlasa da, tekrardan 5.000 dolara düşüş ve yatırımcılar arasında korku başladı.

Ancak basın saatine göre BTC %1.87’lik bir yükselişe ve 5.178 dolarlık birim fiyata sahip. Bunun yanı sıra top 10 kripto para birimi arasında en çok yükselişi sergileyen ise toplam piyasa hacmine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumundaki Bitcoin Cash (BCH) oldu. Bitcoin Cash bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %8.43’lük bir ivmeye sahip ve tekrardan kendisini 300 dolar üzerine attı.

2019 yılının Ağustos ayında yarılanma yaşayacak olan Litecoin ise geçtiğimiz ay inanılmaz bir yükseliş gösterdikten sonra, hafif bir düzeltme yaşamıştı. Basın saatine göre %6.21’lik yükseliş yaşayan Litecoin (LTC), BCH tarafından geçilmekten kurtulamadı.

BCH’nin önde gelen isimlerinden Roger Ver geçtiğimiz günlerde Ethereum‘u da eninde sonunda geçeceklerini ifade etse de, dördüncü sıradaki kripto para biriminin şuan için ikinci sıraya çıkması için yaklaşık 12 milyar dolarlık bir piyasa hacmine ihtiyacı var.

Leave a comment