Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Piyasasında Gözler Bu Tarihe Çevrildi: 3 Önemli Olay Kapıda!

Kripto para piyasası aktörleri, merceklerini Binance.US duruşması da dahil birçok önemli kırılımın yaşanacağı tarihe çevrildi.

Kripto para avukatı Bill Morgan yakın zamanda resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, dünyanın en büyük borsası Binance’in ABD iştiraki Binance.US’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hakkında talep edilen geçici yasaklama emrine dair duruşmanın 13 Haziran tarihinde yapılacağını belirterek bu tarihin önemine dikkat çekti.

Öte yandan 13 Haziran tarihinin kripto para piyasası için tarihi bir gün olacağı öne sürülüyor. Söz konusu gün içerisinde Binance duruşmasının dışında Ripple ve SEC arasındaki dava için oldukça önemli bir role sahip olduğunu düşünülen Hinman Belgeleri’nin kamuya açılması bekleniyor.

Ayrıca Meclis Finansal Hizmet Komitesi’nin de dijital varlıkların geleceği hakkında tartışmak için toplanacağının altı çizildi.

Kripto para piyasasının geleceği için oldukça önemli üç olayın aynı tarihte gerçekleşecek olması yatırımcıları heyecanlandırsa da Hinman Belgeleri’nin açıklanmama olasılığı da göz önünde bulunduruldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!