Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Zenginlerinin Listesi Yayınlandı: Sadece 6 Kişi Bitcoin Milyarderi!

Yatırım yaparak vatandaşlık alma konusunda hizmet veren Henley & Partners, dünya genelinde sadece 6 kişinin Bitcoin (BTC) milyarderi olduğunu ortaya koydu.

Henley & Partners tarafından 5 Eylül Salı günü yayımlanan Kripto Varlık Raporu’nda, kripto paraya yatırımı bulunan 425 milyon insan olduğunu ancak bunların 88.200 tanesinin 1 milyon doların üzerinde bir varlığa sahip olduğunu ortaya koydu. Bu oran genel kripto kullanıcılarının %1’inden azına tekabul ediyor. Bunların 40.500 kadarı yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor.

Raporda ayrıca yalnızca 22 kişinin 1 milyar dolar üzerinde kripto parası olduğunu belirtilirken bunların yalnızca 6 tanesinin tüm yatırımının Bitcoin olduğu ifade edildi.

Araştırmaya göre 182 kişide 100 milyon doların üzerinde kripto para bulunuyor ve bunlardan 78 kişi yalnızca Bitcoin bulunduruyor.

Her ne kadar kripto paraya yatırım yapan insanların sayısında aşırı bir patlama olmasa da kripto paralar özellikle gençler arasında sıklıkla tercih ediliyor. CFA Enstitüsü ve Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu’nun Yatırımcı Eğitim Vakfı tarafından bu yılın başlarında yayınlanan bir raporda Z kuşağının (18-25 yaş arası) yarısından fazlasının kriptoya para yatırımı olduğu belirtilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!