verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Yatırım Ürünlerine 90 Milyon Dolar Aktı -CoinShares

Kripto para yatırım ürünlerine eylülün son haftasında toplamda 90 milyon dolar değerinde net para girişi oldu.

  • CoinShares tarafından pazartesi günü paylaşılan verilere göre kripto para yatırım ürünleri, yılın üçüncü çeyreğinin son haftasında da artı bölgede kalarak arka arkaya yedinci haftada büyüme gösterdi.

  • CoinShares ekibi, bitcoin (BTC) yatırım ürünlerindeki 69 milyon dolarlık büyümeyi, yatırımcıların kripto para varlık türüne “daha çok güven duymaya başlamış” ve ABD’deki SEC, Fed gibi kurumların daha “uzlaşmacı açıklamalar” yapmış olması ile açıklıyor.

  • Fed Başkanı Jerome Powell, bir hafta önce yaptığı açıklamalarda kripto para kullanımını yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

  • Ethereum (ETH) yatırım ürünlerine hafta boyu 20 milyon dolarlık para girişi olurken, bu sayı ondan önceki hafta 29 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

  • Cardano (ADA) ve Solana (SOL) ürünleri de sırasıyla 1.1 milyon dolar ve 700.000 dolarlık büyüme yaşarken, Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT) ve Tezos (XTZ) fonlarından para çıkışı olduğu belirtildi.

  • Yatırım ürünlerinin geçen haftaki 2.4 milyar dolarlık toplam işlem hacmi, Mayıs 2021’de ölçülen 8.4 milyar dolarlık seviyenin yanında düşük kalıyor.

Görsel: Pixabay, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!