Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Balina Yeni Alım Mı Yapacak: Tether’den 50 Milyon USDT Çekip Borsaya Attı!

Kurumsal yatırımcı Tether (USDT) hazinesinden on milyonlarca dolar çekerek bunu kripto para borsalarına gönderdi.

Kripto para piyasası genel hatlarıyla pozitif günler geçirmeye devam ederken kurumsal yatırımcıların iştahı da giderek kabarıyor.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre kurumsal balina, 16 Kasım günü harekete geçerek Tether hazinesinden 49 milyon dolar değerinde USDT aldı. Balina kısa süre sonra tüm USDT varlıklarını kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e aktardı.

Balina 580 milyon USDT’nin hepsini borsalara transfer ettiği için söz konusu cüzdanda halihazırda sadece 470 dolar değerinde Ethereum (ETH) bulunuyor.

Söz konusu kurumsal balina 20 Ekim tarihinden bu yana Tether hazinesinden toplamda 846 milyon USDT aldı ve hepsini kripto para borsalarına transfer etti.

Uzmanlar yapılan bu transferleri kurumsalların kripto para piyasasına yönelik artan ilgisi olarak tanımladı. Öte yandan kurumsal balinanın bu USDT varlıklarıyla ciddi miktar kripto para yatırımı yaptığı öne sürüldü.

Kripto para piyasasının güncel değeri 1,43 trilyon dolar seviyesinde konumlanıyor. Özellikle kurumsal balinalar yüksek miktarda USDT alımı yaptıkça Tether’de kaçınılmaz olarak yeni USDT basmaya devam ediyor.

CoinGecko verilerine göre Tether’in halihazırdaki toplam arzı 87,5 milyar USDT’ye ulaşmış bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!