Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsallar Bitcoin Boğasına Hazır: Veriler Kritik Tarihe İşaret Ediyor!

Kripto para piyasasının önde gelen isimleri piyasanın güncel  durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kripto para piyasasının dev isimleri Bitcoin boğasına ve kurumsalların yaptığı opsiyon işlemlerine dair konuştu.

Kurumsal yatırım şirketi Paradigm, opsiyon akışlarının haziran ve temmuz aylarına yoğunlaştığını belirterek işlem hacimlerindeki artışa dikkat çekti.

Opsiyon akışı bugün, haziran ayı sonunda uzun Bitcoin call (çağrı) opsiyonlarında büyük boyutlar ve daha düşük bir ölçüde temmuz ayı sonunda büyük boyutlarla yükseliş gösterdi.

Kripto türevleri ana ticaret şirketi Arbelos Markets’in kurucu ortağı Joshua Lim, 28 Haziran’da sona eren yaklaşık 1.100 sözleşmenin 74.000-80.000 dolarlık işlemlerde satın alındığı ve yaklaşık 80 milyon dolarlık kavramsal talebi temsil ettiği “çok yoğun çağrı satın alma” olduğunu belirtti.

Matrixport, 72.000 dolar seviyesinin üzerinde bir short squeez’e  yol açabileceğini, zira bu aralıkta 1,5 milyar dolarlık şort pozisyon olduğunu vurgulamıştı. Analistler, söz konusu şort likiditesinin yeni zirve için yakıt olabileceğini belirtti.

Kısa süre önce benzer açıklamalarda bulunan QCP Capital cephesi, kurumsalların adeta boğa hazırlığı yaptığını belirterek yatırımcıları yükselişlere hazır olmaları konusunda uyarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!