verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Litecoin Ağında Hash Gücü, Tarihi Rekor Kırdı!

Litecoin ağındaki hash gücü, tarihin en yüksek seviyelerine geldi. Konuyla ilgili olarak paylaşılan istatistiklerde, ağdaki hash gücünün 360 TH/s’yi bulduğu ifade edilirken, bu da Litecoin tarihinde bugüne kadar görülmüş en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Son dönemde kripto para sektörünün en istikrarlı artan koinlerinden birisi olan LTC’deki fiyat artışı da gerçekten parmak ısırtıyor. Fiyatın geçtiğimiz yılın son ayı olan Aralık’tan bu yana neredeyse 3.2 katına çıktığı ifade edilirken, LTC’nin sonunda potansiyelini yansıtmaya başladığı yorumları da, sürekli olarak yapılıyor.

Litecoin.com’daki veriler ışığında yapılan yorumlarda, koindeki hash gücü ile fiyat arasında pozitif bir orantı olduğu ifade edilirken, koindeki gelecek de, yapılan yorumlara bakılırsa son derece pozitif.

Özellikle LTC ağındaki blok ödülü yarılanmasının giderek yaklaşması ile birlikte, fiyat konusunda her ne kadar üç katlık bir artış olmasına rağmen, sürecin devam edebileceği yorumları yapılıyor. LTC’de 2015 yılında yaşanan blok ödülü yarılanması sonucunda, bilindiği gibi koinde fiyat, belirli bir dönem içerisinde tam 10 katlık bir artış yaşamıştı.

Yaşadığı istikrarlı artış ile yatırımcısını memnun eden LTC fiyatı ise şu anda 78 dolar bandında seyrediyor. Koine olan ilginin giderek arttığı ve mevcut madencilik kaynaklarının da LTC kazmaya yönlendirildiği göz önüne alınırsa, ‘kripto para piyasalarının gümüşü’ olarak nitelendirilen koinde, önümüzdeki dönemde daha da yüksek seviyeler görmemiz, son derece olası.

Leave a comment