verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Litecoin, LitePay’in Gölgesinde Kaldı ve Abra Adoption’dan İstediğini Alamadı

Ödeme servisi olan Abra‘nın akıllı sözleşmeler için Litecoin’e taahhüt ettiği ödemeler, varlıkların önceki kazanımları tersine çevirmesiyle birlikte şu anki piyasaları desteklemedi ve hayal kırıklığı yarattı.

En son finansman turunda 40 milyon dolar toplayan Abra’nın artık Litecoin akıllı sözleşmelerini kullanacağını duyurmasıyla birlikte LTC hızla %20’lik bir artış elde etti ve haftalık zirvesi 136 $ seviyesine ulaştı.

Bu hareketin sebebini açıklayan Abra CEO’su Bill Barhdt, şirketin Ethereum ile güçlendirilmiş akıllı sözleşmeleri yerine Litecoin akıllı sözleşmelerini seçmesinde en önemli faktörün Litecoin ile Bitcoin arasında bir uyumluluğa sahip olması dedi ve aynı zamanda şu sözleri söyledi;

“Üç temel nedenden dolayı akıllı sözleşme yatırım çözümümüz için Bitcoin’den sonra ikinci varlık sınıfı olarak Litecoin ile birlikte yolumuza devam edeceğiz.
Birincisi, Bitcoin uyumluluk taahhüdü; çekirdek yol haritası, p2sh desteği, lightning desteği vb,
İkincisi, kısa vadede Bitcoin’den biraz daha iyi ölçeklenebilirlik sağlaması,(blok boyutu ve blok süreleri),
Üçüncüsü, madencilik ücretleri. Bu madencilik ücretleri, başarılı olmamız halinde muhtemelen daha kısa bir vadede bize fayda sağlayacaktır. “

CEO Bill Barhdt aynı zamanda önümüzdeki birkaç hafta içinde Litecoin’in Abra için birincil varlık sınıfı olacağını da dile getirdi.
Abra’nın duyuruları, geçtiğimiz hafta LitePay‘in açıldıktan sonra birkaç hafta içerisinde kapatılmasının ardından Litecoin yatırımcılarını harekete geçirdi. Bütün bunlarla birlikte Litecoin’in genel durumu oldukça zayıf görünüyor. Abra tarafından etkilenen kazanımlarının çoğunu kaybederek baskıdan sonra 121 $‘a kadar geri çekildi.

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, geçtiğimiz hafta LitePay’in kapanmasıyla ilgili yorumlarda bulundu;

“Herkes gibi biz de gerçek olamayacak kadar iyi olan bu durumdan dolayı çok heyecanlandık ve iyimser olarak birçok uyarı işaretini gözden kaçırdık.” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment