verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Litecoin’de Mimblewimble İçin Tarih Belli!

Bitcoin‘in kardeşi olarak gösterilen Litecoin bir süredir Mimblewimble eklentisi üzerine çalışıyor. Gizlilik odaklı kripto para birimi Grin’in geliştiricisi David Burkett, Litecoin ağına Mimblewimble protokolünün entegre edilmesi konusunda çalışan tek kişi olarak biliniyor.

Buna rağmen Burkett önemli bir gelişme kat etti ve geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklama yaptı. Litecoin ağında önemli değişiklikler yapacağını belirten Burkett, gizlilik özelliğinin 2020 yılının yaz dönemi sonlarına doğru gelebileceğini vurguladı.

Mimblewimble sayesinde LTC ağında birbirinden bağımsız işlemler yapılabilecek ve bunlar çok daha gizli kalacak. Burkett yine de blockchain tabanlı geliştirmelerde gecikmeler yaşanabileceğini ve bunun ortalama bir tahmin olduğunu belirtti.

Topluluk Mimblewimble’dan Umutlu

Litecoin kurucusu Charlie Lee de geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Mimblewimble eklentisinin LTC için çok fazla değişiklik yapabileceğini vurgulamıştı. Topluluk ise yarılanma sonrası yeterince yükseliş elde edemeyen LTC’den yeni bir hareket bekliyor ve bu sebeple Mimblewimble oldukça önemli.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment