verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Launchpool Yeni Projesini Açıkladı: Litentry (LIT) Nedir?

Kripto para borsası Binance, Launchpool aracılığı ile destekleyeceği yeni projeyi Litentry (LIT) olarak açıkladı. Borsa kullanıcıları LIT kazanmak için hangi kripto paralar ile stake işlemi gerçekleştirebilir ve Litentry nedir?

Binance yayınladığı bildiri ile Binance Launchpool’un 16. projesini duyurdu. Binance Launchpool desteği alan yeni proje Litentry (LIT) oldu. Binance kullanıcılarının LIT token almak için 30 gün boyunca Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) ve Polkadot (DOT) tokenlarını ayrı havuzlarda stake edebilecekleri açıklandı. Staking faaliyetinin 29 Ocak 2021 günü Türkiye saat ile 03:00’te başlayacağını duyuruldu.

litentry-LIT

Binance borsası LIT tokenı 4 Şubat 2021 günü Türkiye saati ile 09:00’da Innivation Zone kapsamında listeledi. Binance kullanıcıları 4 Şubat itibarıyla LIT/BTC, LIT/BUSD ve LIT/USDT paritelerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Litentry (LIT) nedir?

Substrate üzerine inşa edilen Litentry, ‘kimliklerin’ merkeziyetsiz bir şekilde aggregate edilmesini sağlar. Cross-chain işlemler yürüten Litentry projesi Polkadot Network’ün Parachain’i olmayı hedeflemektedir. Güvenlik odaklı bir proje olduğunu dile getiren Litentry kullanıcılarından gelen hizmet taleplerini DID (decentralized identifiers) yolu ile işler.

Litentry Network kullanıcılarına süreç boyunca merkeziyetsizlik ve şeffaflık vadeder. Proje geliştiricilerine göre Litentry ağının temelini oluşturan faktör “gizliliktir”. Litentry projesi blockchain kullanıcılarının anonimliğini ihlal etmeme konusundaki hassasiyetin altını çizmektedir.

LIT Litentry protokolünün ERC-20 ve BEP-20 tabanlı kripto parasıdır. LIT için maksimum arz 100 milyon olarak belirlenmiştir. LIT’in piyasaya arz edildiği anda dolaşımda 18 milyon LIT olacağı açıklanmıştır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!