verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MasterCard Blockchain Ödeme Yenilikleri İçin Çalışan Alacak

Ödeme devi MasterCard, blockchain ile ilgili projeler üzerinde çalışmak üzere 175 yeni çalışanı işe almayı planlıyor.

MasterCard, 12 Nisan tarihinde yaptığı basın açıklamasına göre, blockchain uzmanları da dahil bir dizi pozisyon için BT deneyimi olan 175 kişiyi işe almaya planlıyor.

İşe girecek olan yeni çalışanlar firmanın Ar-Ge kolu olan MasterCard Labs’ın merkezi olduğu İrlanda’da olacak. Şirketin şubesi diğerleriyle birlikte işe alım sürecinde “Ürünler ve İnovasyon Takımı” isimli bir ekibe dönüştürülecek.

Ekip, AI (Yapay Zeka)  ve diğer teknolojileri keşfederek blockchaine ek olarak ödemelerde yenilikler getirmeye çalışacak.

Açıklamanın yapıldığı gün ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, MasterCard tarafından kamuya açık anahtarın ilişkili bir kimlik değerini temsil edeceği bir blockchain yoluyla kimlik bilgisi koruma ve doğrulama sistemi için bir patent başvurusu yayınladı. MasterCard Rusya Temsilciliği müdürü Alexei Malinovsky‘ye göre şirket 30’dan fazla DLT ile ilgili patent başvurusunda bulundu.

2017’nin sonlarında, Enterprise Ethereum Alliance‘ye katıldıktan birkaç ay sonra şirket fiat para birimi iletmek için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan iş odaklı bir sınır ötesi ödeme servisi başlattığını açıkladı.

Şubat ayında MasterCard’ın müşterilerine kripto para borsalarından kredi kartı ile kripto para satın almalarına izin vermeyi durdurduğunu ve bunu yerine bu alışverişleri desteklemek için nakit avans kullanmaya başlamış olduğu ortaya çıktı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment