Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meme Coin Efsanesi Yeniden Sahneye Çıktı: Bu Sefer Ralli Neye Gelecek?

GameStop (GME) efsanesinin tekrardan paylaşım yaparak yatırımcıları heyecanlandırdı.

2021 yılından beri paylaşımda bulunmayan GameStop efsanesi TheRoaringKitty, geçtiğimiz mayıs ayında geri dönerek birçok meme coin özelinde yükselişi tetiklemişti.

Son olarak 10 Haziran günü paylaşımda bulunan popüler isim, acaba yeni bir yatırıma mı işaret ediyor düşüncesini beraberinde getirdi. TheRoaringKitty söz konusu paylaşımında Batman: The Dark Knight filminden bir sahneye yer verdi.

Söz konusu sahnede, Joker isimli karakterin banka soygununa gitmeden önce elinde maskeyle durduğu görüntü yer aldı. Fakat Joker’in elindeki maskede o bilindik görsel yerine TheRoaringKitty’nin kedi teması yer aldı.aş

Buna karşılık yatırımcının hangi hisseyi işaret ettiği tam olarak anlaşılamadı. Buna karşılık bir film sahnesi paylaşması, işaret ettiği hissenin dev sinema salonu işletmesi AMC Entertainment Holdings (AMC) olabileceği yönünde spekülasyonlar ortaya atıldı. AMC hisselerinde gözle görülür bir artış yaşanmadı.

GameStop olayı nedir?

TheRoaringKitty, 2021 yılında GME hisseleriyle finansal bir direniş başlatan isimlerden biri olarak tanınıyor. Reddit topluluğunun da desteğiyle gerçekleşen devasa short squeeze hareketiyle büyük ses getirmişti.

2021 yılında GameStop hisseleri üzerinde yaptığı analizler ve paylaşımlarla dikkat çeken Gill, Reddit’in WallStreetBets topluluğunun da etkisiyle büyük bir finansal hareket başlattı. Bu hareket, Wall Street’in geleneksel finans düzenine meydan okuyarak küçük yatırımcıların büyük fonlarla rekabet etmesini sağladı.

Gill’in tutkulu ve bilgilendirici paylaşımları, GameStop hisselerindeki yükselişi tetikledi ve kısa vadeli yatırımcıları büyük hedge fonlarının aleyhine birleşmeye teşvik etti. Sonuç olarak, bu olay finansal piyasalarda büyük bir tartışma ve dönüşüm dalgası başlattı, küçük yatırımcıların gücünü ve etkisini vurgulayarak Wall Street’in geleneksel güç dengesini sarsıp yeniden şekillendirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!