verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Metaverse Uygulaması App Store ve Google Play’de Birinci Sıraya Yükseldi

Mark Zuckerberg’ün Meta şirketinin bir parçası olan Oculus VR’ın sanal gerçeklik uygulaması noel tatili sırasında App Store ve Google Play listelerinde ilk sıraya yükseldi.

Dijital ürün inceleme platformu Trusted Review gerçekleştirdiği incelemede “herkes için ideal bir noel hediyesi” olduğu belirtilen ve Oprah Daily tarafından 2021‘in en iyi hediyeleri listesine dahil edilen Oculus VR gözlüğü sanal gerçeklik uygulaması noel sırasında App Store ve Google Play sıralamasında birinci sıraya yükseldi.Oculus VR’ın en yeni VR gözlüğü olan Quest 2, şu ana kadar 10 milyon adetten fazla satılarak piyasada en fazla satılan VR gözlük olarak lider konumda bulunuyor.

Ekim 2021 tarihinde dijital içerik platformu Tech Advisor tarafından, Quest 2’nin Steam üzerindeki VR gözlük kullanımlarının %35‘inden fazlasını oluşturduğu bildirildi. Ayrıca veri sağlayıcı Statista‘ya göre VR ve AR (arttırılmış gerçeklik) teknolojisinin pazar hacmi 2024 yılına kadar 300 milyar dolara ulaşacak.

VR gözlükleri son günlerde metaverse‘ün popülerleşmesi ile tekrar gündeme geldi. Yaşanan bu gelişmede metaverse‘e olan ilginin gün geçtikçe arttığını gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!