verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michael Saylor’a Göre Bitcoin (BTC) Gelecek 10 Yıl İçerisinde 500.000 Dolara Ulaşabilir: Gerçekçi bir hedef

MicroStrategy kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) gelecek 10 yıl içerisinde 500 bin dolar seviyesine ulaşacağını öne sürdü.

Michael Saylor yakın tarihte yaptığı halka açık bir konuşmasında Bitcoin’e olan desteğini yineledi ve önümüzdeki 10 yıl için fiyat tahmininde bulundu. Açıklamasının ilk kısmında, gelecek 4 yıl içinde Bitcoin’in 69 bin dolarlık eski zirvesini geçeceğini ve yeni bir rekor seviyeye ulaşacağına değindi. Ardından daha büyük resme odaklanan Saylor, Bitcoin’in gelecek 10 yılda 500 bin dolar seviyesine ulaşmasının gerçekçi bir hedef olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’i altın ile kıyaslayan iş adamı, şuan altının piyasa değerinin 11 trilyon dolar civarında bir hacme sahip olduğunu ve buna kıyasla Bitcoin’in sadece 369 milyar dolarlık bir hacmi olduğunun altını çizdi. Altının global ekonomi içerisinde işlevsiz ve yetersiz kaldığını, eski bir değer saklama aracına dönüştüğünü ifade eden Saylor, Bitcoin’in rahatlıkla altının yerine geçebileceğini düşünüyor.

Bu senaryo üzerinden ilerlendiğinde Bitcoin hacminde yaşanacak artışın fiyatı çok uçuk seviyelere taşıyabileceğine inanan milyarder yatırımcı, geçtiğimiz günlerde MicroStrategy şirketinin Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!