verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cardano (ADA) Vasil Güncellemesi Nihayet Hayata Geçti: 27 Eylül Kritik Tarih

Cardano (ADA) aylardır ertelenen büyük güncellemesi Vasil’e nihayet dün itibariyle kavuştu.

Temmuz ayından beri defalarca ertelenen Vasil güncellemesi nihayet hayata geçti. Cardano geliştirici ekibi Input Output dün itibariyle güncellemenin resmen devreye alındığını bir gönderi ile onayladı. Ayrıca Binance‘in Vasil güncellemesinin ilk bloğunu ürettiği belirtildi. Şimdiye kadarki en büyük ve en iyi yükseltme olarak tanımlanan Vasil, ekibin yaptığı açıklamaya göre geliştiriciler için daha yüksek verim, geliştirilmiş komut dosyası performansı ve daha düşük maliyetler sağlayacak.

İşlem hızında artış, eş zamanlılık sorununun çözülmesi ve işlem ücretlerinin düşmesi gibi faydaları olacak bu güncelleme Cardano’nun global ekosistemde daha iyi  bir konuma erişmesinde kilit rol oynayabilir.

Vasil ile birlikte gelen en önemli yazılım dili niteliği taşıyan Plutus v2, yaklaşık beş gün süren bir entegre döneminin ardından 27 Eylül‘de ana ağdaki geliştiriciler için kullanılabilir hale gelecek.

Başarılı ile geçiş yapılan Vasil güncellemesi ardından Cardano fiyatında ufak yükselişler gözlemlendi. CoinGecko verilerine göre kripto marketin sekizinci sırasında yer alan Cardano son 24 saatte %5‘lik yükseliş performansıyla 0,468 dolar seviyesinden piyasalarda işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!