Galaxy Digital'in kurucusu ve eski bir Goldman Sachs ortağı olan Mike Novogratz, 13 Şubat tarihinde Bloomberg TV'ye verdiği röportajda, lider kripto para birimi Bitcoin'in kripto...

Mike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak!

Michale Novogratz

Galaxy Digital‘in kurucusu ve eski bir Goldman Sachs ortağı olan Mike Novogratz, 13 Şubat tarihinde Bloomberg TV’ye verdiği röportajda, lider kripto para birimi Bitcoin‘in kripto para dünyasında eşsiz bir yere sahip olduğunu ifade etti. Kripto para birimlerinin yaygınlaşması sürecinde, birçok kripto para birimi değer saklama aracı olma konusunda Bitcoin ile aşık atmaya çalıştı ancak Novogratz’a göre hiçbiri bunda başarı sağlayamadı:

”Periyodik cetvel üzerinde 118 element var ve tek bir tanesi altın olarak biliniyor. Bitcoin dijital altın olacak…”

Ünlü Bitcoin boğası Novogratz, söz konusu açıklamasının devamında dünyaya egemen para biriminin ABD doları veya Çin itibari para birimi değil, Bitcoin olacağını ve egemen olmanın çok şeye mal olabileceğini ve olması gerektiğini de vurguladı. Bitcoin’in eşsizliği konusunda herhangi bir sebep belirtmeyen Novo, blockchain teknolojisinin temelde güvenli işlem için oldukça güçlü bir sistem sunduğunu ancak bütü kripto para birimlerinin buna ihtiyaç duymayacağını ifade etti. Novo’ya göre dijital altın olan Bitcoin’in aksine, daha az değere sahip işlemsel kripto para birimleri daha verimli yöntemler için güvenlikten feragat edebilir.

Son birkaç haftadır 3.400 ile 3.600 dolar seviyesi arasında gidip gelen Bitcoin, Novogratz’ın ifadelerine göre dibe doğru ilerliyor ve çok kolay bir şekilde yükselmeye başlayabilir. 8.000 doların orta vadeli fiyat hedefi olduğunu belirten ünlü uzman, bütün bunlara rağmen tekrardan inanılmaz rakamlara ulaşılmasının şuan için güç olduğunu belirtti.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.