Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mike Novogratz’a Göre Kripto Hedge Fonlarının Büyük Bir Kısmı Çökecek

Galaxy Digital Holding’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kripto paralara yatırım yapan hedge fonlarının, piyasadaki düşüşün bir sonucu olarak üçte ikisinin çökeceğini düşündüğünü söyledi.

Bloomberg’in 8 Haziran tarihli haberine göre Mike Novogratz, New York’taki Piper Sandler Konferansı’nda yaptığı konuşmada:

Hacim git gide düşüyor bu nedenle hedge fonlarının yeniden yapılandırılması gerekecek. 1900 tane kripto hedge fonu var ve bence bunların üçte ikisi çökecek.

ifadelerine yer verdi.

Bitcoin’in kasım ayından bu yana %50’den fazla düştüğünü belirten Novogratz, Terra blockchain’in çöküşünü projenin sıkıntılarından çok makroekonomik sıkıntılardan kaynaklandığını düşünüyor ve Bitcoin düşüşüne dayanamadığını belirtiyor.

Terra CEO’sunun çok zeki ve karizmatik olduğunu söyleyen CEO, daha öncelerde Terra’nın yerel token’ı LUNA’nın dövmesini yaptırmıştı.

Geçtiğimiz nisan ayında dünyanın en ünlü muhasebe şirketlerinden PricewaterhouseCoopers (PwC) yıllık raporunda, LUNA’nın kripto hedge fonları arasında en çok tercih edilen 3. kripto para olduğunu açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!