Dün sizinle paylaştığımız ve çoğumuzu sevindiren haberde, göreve yeni getirilen ve yenilikçi görüşleri ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki çoğu kişinin yüreğine su serpen Ziya Selçuk,...

Milli Eğitim Bakanından Sonra Sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanında: Mustafa Varank Blockchain’e Atıfta Bulundu

MUSTAFA VARANK

Dün sizinle paylaştığımız ve çoğumuzu sevindiren haberde, göreve yeni getirilen ve yenilikçi görüşleri ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki çoğu kişinin yüreğine su serpen Ziya Selçuk, Blockchain’in bakanlık seviyesinde kullanılabileceğini vurgulamıştı.


Selçuk yaptığı açıklamada Blockchain mantalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde nasıl kullanılacağı konusunda çalışmalarımız var diyerek verinin ve enformasyonun önemine değindi.

Aynı günün akşam saatlerinde kabineye yeni getirilen yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da teknolojiye yönelik açıklamaları ile gündeme girdi. Varank yaptığı açıklamada Blockchain‘den hatta Büyük Veri‘den bile söz etti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini ”atom karınca” olarak nitelediği Mustafa Varank, daha önce hiçbir Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanının söz etmediği konulardan bahsetmesi ve hatta onları kullanacaklarının sinyallerini vermesi ile, gerçekten ”atom karınca” olmaya aday gözüküyor.

Teknopark İstanbul’a yaptığı bir ziyarette açıklama yapan Varank, kendi resmi hesabından şunları ifade etti:

ile kimlik doğrulama, Düşük Ayak Hastalarına Yürüme Cihazı, Anne Sütüne Geçen Zararlı Maddeleri/Partikülleri Uzaklaştıran Filtre ve daha niceleri Çok güçlü Ar-Ge ve İnovasyon potansiyeline sahip ülkemizi daha da ileri hedeflere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”

Umuyoruz aynı gün içerisinde iki farklı bakanın bu teknoloji ile ilgili yaptıkları açıklamalar sadece öylesine yapılmış değildir ve hükümet bazında kullanılmaya veya konuşulmaya başlanır.

#Blockchain ile kimlik doğrulama, Düşük Ayak Hastalarına Yürüme Cihazı, Anne Sütüne Geçen Zararlı Maddeleri/Partikülleri Uzaklaştıran Filtre ve daha niceleri

Çok güçlü Ar-Ge ve İnovasyon potansiyeline sahip ülkemizi daha da ileri hedeflere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. pic.twitter.com/mVzXI7GvEC

— Mustafa Varank (@varank) 20 Temmuz 2018

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.