Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarder İsimden Jeopolitik Uyarı: Bitcoin ve Altına İşaret Etti

Yatırım fonlarının dev ismi Paul Tudor Jones, günümüzdeki jeopolitik risklere ve ABD’nin gitgide artan borcuna değinerek Bitcoin (BTC) ile altına işaret etti.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Jones, İsrail-Hamas savaşına da değinerek, “Bu şimdiye kadar gördüğüm en korkutucu jeopolitik atmosfer olabilir.” dedi.

ABD’nin günümüzdeki mali durumuna da değinen milyarder yatırımcı, durumun İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yanaki en kötü durum olabileceğini söyledi.

“ABD’deki faiz maliyetleri arttıkça kendinizi tehlikeli bir döngünün içinde buluyorsunuz: Yüksek faiz oranları yüzünden fonlama maliyetleri yükseliyor, borç ihraçları yükseliyor bu daha fazla tahvilin likidite edilmesine, o daha yüksek faiz oranlarına yol açıyor ve tüm bunlar bizi maddi açıdan tahammül edilemeyecek bir duruma sokuyor.”

Jones, şu anda “hisse senetlerini sevemediğini” ama “Bitcoin’i ve altını sevdiğini” ekledi.

Jones, Bitcoin ile ilgili bullish görüşlerini ilk olarak Mayıs 2020’de paylaşmış, elindeki varlıkların %1-%2’sini kripto para piyasasına yatırdığını söylemişti. Bir yıl aradan sonra bu oranı %5’e çıkarmayı düşündüğünü açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!