verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarder Mark Cuban’a Göre Dogecoin (DOGE) Cardano’dan (ADA) Çok Daha Kullanışlı

Milyarder Amerikalı girişimci Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Dogecoin’in (DOGE) Cardano’dan (ADA) daha kullanışlı olduğunu öne sürdü.

90’lı yıllarda yaşanan “Dot-com” balonu serüvenin de milyarlarca dolar kazanç sağlayan Mark Cuban, 7 Ağustos tarihinde AltcoinDaily‘ye verdiği röportajında dünyaca ünlü “meme kripto para birimi” olan Dogecoin’in, Cardano’dan daha fazla kullanım alanına sahip olduğunu dile getirdi. Elon Musk‘un da gözde coinlerinden bir tanesi olan Dogecoin, son zamanlarda milyarderlerin radarına takılmış gibi görünüyor. Marketin 11. sırasında yer alan Dogecon, Cuban’a göre marketin 7. sırasında yer alan Cardano’dan çok daha işe yarar bir coin olarak lanse ediliyor:

Dogecoin uygulamalar için kullanışlı bir platform haline gelene kadar Cardano daha büyük fırsatlara sahip. Ama o gün geldiğinde Dogecoin’in önünde duramayacak.

Milyarder Cuban’a göre yaklaşmakta olan Cardano Vasil hard forkuna ve Cardano topluluğunun Afrika üzerinde geliştirdiği akıllı sözleşmelere rağmen bu çalışmalar beklenen etkiyi yaratmamış gibi görünüyor. Cuban’ın bu eleştirileri sadece Cardano ile de sınırlı kalmıyor. Genel olarak kripto para piyasalarında yenilikçi geliştirmeler konusunda büyük eksiklikler olduğunu dile getiren milyarder, yaklaşmakta olan Ethereum Merge güncellemesi konusunda da çok fazla bilinmezin olduğunun altını çiziyor.

Cuban ayrıca yaptığı röportajında metaverse evreninden arsa satın alan yatırımcılara da ağır ithamlarda bulundu. “Aptal” kelimesinin o yatırımcılar için yeterli olmayacağını söyleyen Cuban, tüm bu kripto para belirsizliğinin ortasında bu tür yatırımların hiçbir mantığının olmadığına değindi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!