verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarder Paul Tudor Jones Elinde Bitcoin (BTC) Tutmaya Devam Ediyor: Yatırımını Artırabilir

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, portföyünde yer verdiği Bitcoinlerini (BTC) tutmaya devam ettiğini söyledi.

Paul Tudor Jones, 10 Ekim tarihinde CNBC’ye verdiği bir röportajda ABD Merkez Bankasının kararları, enflasyon ve kripto paralar hakkında konuştu. Daha öncelerde milyar dolarlık portföyünün %1 ila %2’lik kısmıyla Bitcoin yatırımı yaptığını belirten Jones, konuşmasında hala Bitcoin yatırımının durduğunu söyledi.

Jones ayrıca FED’in enflasyonu dizginleyememesi durumunda portföyünün %5’ini Bitcoin’e ayırabileceğini dile getirdi. Her ne kadar portföyünün çok küçük bir kısmıyla yatırım yapmış olsa bile Jones’un kripto paralara oldukça ilgili olduğu biliniyor.

Öte yandan enflasyonu “diş macununa” benzeten fon yöneticisinin, “Tüpten bir kere çıkardığınızda tekrardan içeri sokmak oldukça zor.” ifadeleri dikkat çekti.

Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalarda Bitcoin yatırımı yapmanın, erkenden Apple veya Google hissesi almaya benzediğini söyleyen Jones ayrıca Bitcoin’in altın ile olan rekabette önde olduğunu belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!