verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyarlarca Dolarlık Saadet Zincirine Son Darbe Vuruldu

PlusToken’ın üst düzey yöneticileri uzun süren kaçışın ardından Çin polisi tarafından yakalandılar.

Bugün Çin’den gelen haberlere göre Çin polisi PlusToken’a son darbeyi de vurdu. Yerel kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre polis PlusToken ile bağlantısı bulunan 27 tane üst düzey yöneticiyi ve 82 farklı “kilit ismi” tutuklamayı başardı.

2018 yılında kurulan PlusToken birkaç ay içerisinde çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Bu saadet zincirine kuruluğu günden bu yana toplamda 800 bin ile 2 milyon arasında kişinin yatırım yaptığı düşünülüyor. Bu kişilerden 3 milyar dolardan fazla para toplayan PlusToken yöneticileri geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde yüz milyonlarca dolarlık birkaç farklı işlem yaptılar.

PlusToken kullanıcıları zamanla yatırdıkları parayı alamadıklarını fark ettiler ve PlusToken hakkında şikayette bulunmaya başladılar. Çin polisi şikayet sayısının artmasıyla birlikte harekete geçti ve ülke genelinde büyük bir soruşturma başlattı.

Çinli kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Çin polisi uzun süren çabaların ardından yurt dışına kaçan 27 farklı PlusToken yöneticisini de yakalamayı başardı. PlusToken’ın yönetici kadrosunun da tutuklanmasıyla birlikte bu saadet zincirine son darbenin vurulduğu düşünülüyor.

Hala İşlem Yapılıyor

PlusToken’ın yöneticileri tutuklanmış olsalar bile PlusToken’a ait olduğu düşünülen kripto para cüzdanı hala aktif olarak kullanılıyor. Bunun sebebi şu an için bilinmiyor.

PlusToken’ın cüzdanı hala kullanılıyor

The Block’tan tanıdığımız Larry Cermak, Çin hükümetinin bu cüzdana el koymuş olabileceğini ve cüzdanın bu yüzden hala aktif görünüyor olabileceğini söylüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment