Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Multichain Üzerinde 117 Milyonluk bir Hareketlilik Daha: Chainalysis Rug-Pull Olabilir Dedi!

Cross-chain protokolü Multichain (MULTI) köprüsünde yaşanan yüz milyonlarca dolar değerindeki anormal kripto para çıkışı beraberinde rug-pull söylentilerini getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Multichain’in Fantom köprüsünden 130 milyon dolardan fazla varlık çıkışı görülmüştü. Bunun ardından 10 Temmuz günü yaklaşık 117 milyon dolar değerinde kripto para “0x1e…477b” adlı cüzdana taşındı. Yaşanan son hareketlilik akıllara ekip tarafından bir rug-pull yapılıyor olabileceğini getirdi.

Bu transfer işlemine paralel olarak 10,2 milyon Tether (USDT) ise farklı bir adrese taşındı. On-chain analiz firması Lookonchain tarafından aktarılan verilerde 10,2 milyon USDT’nin “Fake_Phishing183873” adlı bir adrese çekildiği ve ardından tüm varlığın Ethereum’a (ETH) çevrildiği görüldü.

Son olayların ardından tüm işlemlerin ve ağların durdurulduğunu açıklayan ekipten henüz bir güncelleme gelmezken piyasa analistleri olası bir rug-pull üzerinde yoğunlaşmaya başladı. CEO’su 1 aydan uzun süredir kayıp olan Multichain hakkında bir rapor yayınlayan blokzinciri güvenlik firması Chainalysis, rug-pull söylentilerini destekleyen noktalara değindi.

Chainalysis tarafından ele alınan rug-pull olasılığının hedefinde CEO’nun ortadan kaybolmasının ardından yaşanan kaos yer aldı. Multichain ekibi içerisinden bir veya birkaç kişinin sistemi ele geçirmiş olabileceğine dair şüphelere yer verilen raporda, özellikle son 24 saat içerisinde artan çekim işlemlerinin topluluk arasındaki söylentileri alevlendirdiğine değinildi.

Multichain tarafından söylentilere henüz bir açıklama gelmezken yaşananların bi hack mi yoksa bir rug-pull mu olduğu belirsizliğini koruyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!