Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nasdaq Duyurdu: Beklenen Bitcoin ve Kripto Para Hizmeti İçin Artık Tarih Belli

ABD merkezli borsa operatörü Nasdaq’ın Bitcoin (BTC) ve kripto para saklama hizmetini haziran ayının sonunda faaliyete geçirmesi bekleniyor.

Bloomberg’ün 24 Mart tarihli haberine göre Nasdaq Digital Assets Kıdemli Başkanı Ira Auerbach Paris’te verdiği bir röportajda, başlangıçta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere kripto para saklama hizmetini bu yılın 2. çeyreğinde faaliyete geçirmek için altyapıyı sağlamak ve gereken lisansları almak adına çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Ayrıca Nasdaq’ın yeni işi yönetecek sınırlı bir tröst şirketi sözleşmesi için New York Mali Hizmetler Departmanı’na (NYDFS) başvurduğunu dile getirdi.

Auerbach saklama hizmetlerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile başlayacağını ve bu hamlenin daha geniş hizmet paketlerine giden bir yolun ilk adımı olacağını söyledi. Nasdaq kripto para saklama hizmeti vermesiyle birlikte büyük finans kurumları BNY Mellon ve Fidelity’nin arasında katılacak.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında ilk defa duyurulan proje için şirketin Genel Başkan Yardımcısı Tal Cohen, regülatörlerle nasıl çalışacaklarını iyi bildiklerini ve kurallar dahilinde yenilikler yapmaya devam ettiklerini belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!