Antshares (önceki ve daha popüler adıyla NEO) platformunun kurucusu Da Hongfei, blockchain ağlarının ve kripto para birimlerinin aşırı şekilde regülasyona maruz kaldığını düşünmekte. Ünlü kurucu...

NEO’nun Kurucusu: Blockchain Ağları Aşırı Regülasyona Maruz Kalıyor

neo bitcoin Da Hongfei

Antshares (önceki ve daha popüler adıyla NEO) platformunun kurucusu Da Hongfei, blockchain ağlarının ve kripto para birimlerinin aşırı şekilde regülasyona maruz kaldığını düşünmekte. Ünlü kurucu aslında 8BTC ile yakın zamanda yaptığı röportajda şunları ifade etti:

”Aslında, blockchain mevcut finansal regülasyon sistemi içerisinde çok zor hayatta kalabilir. Lisanslı bir kurum, zaten işi yapmaya lisansı olduğu için bir blockchain firması ile iş birliği yapmayı gereksiz bulabilir. Firma neden kendisinin işine o kadar da yaramayacak bir ortaklığa girişme zahmetine girsin ki? Eğer blockchain firmalarının lisansı olmazsa, bunlar yasal olarak çok büyük oranda uygulama kabulü iznine erişemezler.”

Hongfei bunun yanı sıra blockchain ağlarının özellikle video oyunları sektöründe olan artışına dikkat çekti ve NEO’nun özellikle blockchain oyun projeleri için seçildiğini vurguladı. Blockchain teknolojisinin finans sektörü yerine oyunlarda kullanılma sebebine de değinen Hongfei, bunun aslında regülasyonlardan kaynaklı bir bariyer yüzünden olduğunu da açıkladı. Honfei blockchain teknolojisinin iki sektörde de başarılı olabileceğini düşündüğünü ifade etmesine rağmen, toplumu blockchain ile etkilemek adına oyun sektörünün finans sektöründen bir adım geride olduğunu da itiraf etti.

NEO ve Ethereum’un yanı sıra bir kaç adet daha halka açık blockchain ağı olduğunu belirten kurucu, bunların çoğunun ne yazık ki yeterince ilgi çekici uygulamaya sahip olmadığını vurguladı. Hongfei’ye göre blockchain ağlarından çok, ağların üzerinde uygulamalar ilgi ve dikkat çekmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.