Tayland'ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kasım ayı içerisinde ülkenin ilk dijital para arzları (ICO) için olan ilk ve tek portalını onaylamayı planlıyor. Ülkenin kripto...

Tayland’daki SEC, Kasım Ayında Ülkenin İlk ICO Portalını Onaylamayı Planlıyor

tayland kripto para ico yasallaştırma düzenleme

Tayland‘ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kasım ayı içerisinde ülkenin ilk dijital para arzları (ICO) için olan ilk ve tek portalını onaylamayı planlıyor. Ülkenin kripto para regülasyonlarına göre, ICO portalının görevi önümüzdeki tarihlerde bir ICO piyasaya sürmek isteyen şirketleri incelemek ve onlara yol göstermek.

Onayın Kasım Ayında Gelmesi Bekleniyor

Tayland’ın finansal düzenleyicisi SEC, büyük ihtimalle ülkenin ilk ICO portalını bu ay, ilk ICO projesini de önümüzdeki ay onaylayacak. SEC genel sekreteri Rapee Sucharitakul, yerel bir haber kaynağı olan Nation‘a şunları aktardı:

”En azından bir ICO portalının Kasım ayı sonuna kadar onaylanması bekleniyor ve ICO’lar için olan onayın da Aralık ayında başlayacağı tahmin edilmekte.”

Nation kaynağının aktardığı habere göre bir ICO portalı ”ICO piyasaya sürmek isteyen şirketler için bir tür finansal danışman ve denetmen görevi görecek.” Portalın görevi ICO’nun piyasaya sürülme amacının incelenmesi ve bu arzı planlayan şirketlerin iş planının denetlenmesi ve eksikliklerin tamamlanması. Tayland’ın kripto para regülatörüne göre ICO’ların SEC’den onay almadan önce ICO portalı tarafından incelenmesi şart koşuluyor.

Repee bunun yanı sıra ”ICO onayının arkasında yatan en önemli unsur, yatırımcılar için kesin ve kolay anlaşılabilir bilgiler sunmak” cümlesi ile regülatörün aslında tam olarak ne istediğini de vurgulamakta. Şu an için ICO projesi ile fon toplamanın hala yasa dışı olduğunu belirten genel sekreter, bu durumun yakında değişeceği müjdesini de verdi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.