verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nexo 151 Milyon Dolarlık WBTC Mevduatını MakerDAO’dan Geri Çekti: Spekülasyonlara Neden Oldu

Kripto kredi platformu Nexo’nun Kaliforniya eyaleti tarafından uyarıldıktan hemen sonra yatırımlarının yüklü bir kısmını geri çağırması spekülasyonlara neden oldu.

PeckShieldAlert sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Nexo’nun MakerDAO’da bulunan mevduatlarının 151 milyon dolara denk gelen bir kısmını geri çektiğini bildirdi. Haberin Nexo hakkında durdurma emri çıkmasından birkaç gün sonra gerçekleşmesi piyasada spekülasyonlara sebep oldu.

Verilen bilgilere göre Nexo adına etiketlenmiş bir cüzdan, MakerDAO’da bulunan varlıklarının yarısına denk gelen 7.758 Wrapped Bitcoin’i (wBTC) geri çekti. Yatırımcılar geri çekim işlemini Nexo’nun batmadan önce olabildiğince çok likiditeye erişme isteği olarak yorumladılar.

Konu hakkında açıklama yapan bir Nexo sözcüsü ise işlemin rutin bir eylem olduğunu ve şirketin standart hazine yönetim planında bulunan bir kredi ödemesini temsil ettiğini bildirdi. Ayrıca sözcü, piyasa koşullarına göre MakerDAO’da bulunan kredilerin boyutunun dalgalanmaya devam edebileceğini ekledi.

İsviçre merkezli kripto kredi platformu Nexo, 26 Eylül tarihinde Kaliforniya Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı (DFPI) tarafından “vazgeçme ve geri çekilme” emri aldı. İflas eden kripto kredi platformu Celsius Network ile karşılaştırılan Nexo konu hakkında, sermaye yeterliliklerimiz nakit akışımızı sağlamaya elverişli ve sistemimiz Celsius Network ile aynı değil diyerek yatırımcılarına her şeyin yolunda olduğu mesajını verdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!