verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nisan Ayı Ethereum’a Yaradı: Kullanım Oranında Artış Var

Nisan ayı itibariyle Bitcoin‘in (BTC) şahlanması, birçok kripto para birimini de harekete geçirdi ancak toplam piyasa hacmine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki Ethereum ne yazık ki bundan çok fazla yararlanamadı.

Birçok kişi bir zamanlar akıllı kontratlar ve merkeziyetsiz uygulamalar alanında lider olduğu tartışılmaz olan ETH’nin, artık daha hızlı ve daha verimli teknolojilerin ve ağların piyasaya çıkması ile düşüşe geçtiğini düşünmekte. Ancak görünüşe göre Ethereum Nisan ayında fiyat olarak bir artış yaşamasa da, kullanım açısından hala ölmediğini ve zirveyi bırakmaya pek niyetli olmadığını kanıtladı.

Etherscan.io’nun sunduğu verilere göre, Ethereum tarihinde en çok kullanım görülen 10 günün 6’sı, geçtiğimiz 3 hafta içerisinde yaşandı. Veriler bunun yanı sıra Ocak ayının ortalarından beri görülen kullanıcı düşüşünün, artık pozitife dönüştüğünü ve artış yaşandığını da ortaya koymakta. Ethereum ağının kullanım verileri 2018 yılının Aralık ve Ocak ayı verileri ile eşleşmekte ki bu durum fiyat olarak artış olmasa bile, Ethereum uygulamalarına boğa geldiğini göstermekte.

Ancak yine de bazı kripto para kullanıcıları verilerin gerçeği yansıtmadığını ve Ethereum’un artık yerini daha hızlı ağlara bırakma zamanının geldiğini ima etmekte. Dk_holdnaut isimli bir Twitter kullanıcısı, etrafında kimsenin Ethereum uygulaması kullandığını duymadığını veya görmediğini ifade etti.

Bunun yanı sıra bir zamanlar Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olan TRX, kendi ağına geçmesinden sonra Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi oldu ve her hafta yaptığı duyurular ile büyümeyi sürdürüyor.

Leave a comment