verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nouriel Roubini Bitcoin’deki Düşüşü Yorumladı

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, yaptığı açıklamalar ile Bitcoin fiyatındaki dalgalanmaları hedef aldı. BTC için olumsuz tutumu ile bilinen ekonomist, fiyatın manipülasyon ile 30 bin doların üzerine çıkarıldığını söyledi. Roubini, yetkili makamların Bitcoin ve kripto para sektörüne el atabileceğini dile getirerek “kan gövdeyi götürecek” mesajı verdi.

Nobel ödüllü ekonomist Nouriel Roubini, Twitter hesabından Bitcoin için açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyat dalgalanmalarını hedef alan Roubini, BTC için ‘irrasyonel bir balon’ dedi. BTC fiyatının 1 gün içinde 34 bin dolardan 29 bin dolara düşmesine dikkat çeken ekonomist, bu düşüşün arkasında sansasyonel bir gelişme olmadığını, yalnızca manipülasyon olduğunu ileri sürdü.

1 günde yaklaşık 6 bin dolar geriledi, Roubini “balon” dedi

Bitcoin fiyatı hafta sonu tüm zamanların en yüksek değerini 34 bin doların üzerinde belirlerken bir satış baskısı ile karşılaşarak, 24 saat içinde 28 bin dolar sularına kadar geriledi. Ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin’in gösterdiği bu oynaklıktan güç alarak, balon söylemlerini yeniledi.

Bitcoin’i “içsel değeri olmayan” bir varlık olarak tanımlayan Roubini fiyatın Tether, pump&dump dalgaları ve balinalar tarafından manipüle edildiğini söyledi.

Yüz milyonlarca USDT basıldı, oklar BTC’ye döndü

Dün, yüz milyonlarca dolar değerinde Tether (USDT) basıldığı duyuruldu. Bunun üzerine Roubini yaptığı yorumlar ile bu hamlenin de Bitcoin fiyatının 30 bin dolar üzerine çıkarılması için bir manipülasyon olduğunu söyledi. Roubini, BTC fiyatını manipüle edenlere ise “dolandırıcı” ithamında bulundu.

Ekonomist, kolluk kuvvetlerin ve yetkili regülatör makamların yakında Bitcoin ve kripto para sektörüne el atacaklarını söyledi ve “o zaman kan gövdeyi götürecek” imasında bulundu. Roubini geçen yaptığı açıklamalarda da göreve gelen ABD başkanı Joe Biden ve ekibinin kripto para sektörünün yakasını bırakmayacağını vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!