Kripto para piyasalarının yolunu dört gözle beklediği bir platform olan Bakkt'ın arkasındaki şirketin sahibi olan Jeff Sprecher, konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Bakkt'ın arkasında olan...

NYSE Kurucusu: Bakkt, Bizim İçin Büyük Bir Hamle

Kripto para piyasalarının yolunu dört gözle beklediği bir platform olan Bakkt’ın arkasındaki şirketin sahibi olan Jeff Sprecher, konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Bakkt’ın arkasında olan ve aynı zamanda New York Stock Exchange’in (NYSE) de başındaki şirket olan ICE’nin bu platforma çok ciddi yatırım yaptığını ve önem verdiğini ifade eden Sprecher, şunları söyledi:

”Bakkt konusunda sıkı çalışmalar yapıyoruz. Aslında bizim iş modelimize baktığınızda, Bakkt’ın bize göre geleneğin dışında kaldığını görebilirsiniz. Bakkt’ın kendi bir yönetim kadrosu var, kendi ekipleri ve ofisleri var. Onlar da şu anda başta alt yapı olmak üzere çok hummalı bir çalışma yapıyorlar. Bakkt’ın biizm için çok büyük bir hamle olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.”

Sprecher’e benzer olarak, konu ile ilgili yorumlar yapan ICE’nin CFO’su Scott Hill, şu anda ICE olarak Bakkt’taki ana yatırımcı konumunda olduklarını belirterek şunları söyledi:

Şirket olarak Bakkt’a yaklaşık 20-25 milyon dolar tutarında bir yatırım yaptık ve ana yatırımcı biziz.  Bakkt ile ilgili gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.”

Bu arada, Sprecher; hali hazırdaki ayı piyasasına rağmen kurumsal yatırımcının ilgisinin çok ciddi boyutta olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

”Şu anda yaptığımız şey, birçok dev şirketin ilgisini çekti. Bazıları yatırım yaptı, bazıları ise bizle çalışıyor. Starbucks ve Microsoft’u zaten duyurduk ancak bunlar gibi diğer şirketler de olacak. Umudumuz, çok kaliteli ve ciddi bir şirket yaratmak ve bu ekosisteme katkıda bulunmak.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.