Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ödeme Devi PayPal Durmuyor: Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Yeni Hizmet!

Geçtiğimiz hafta stablecoin’ini (PYUSD) piyasaya süren ödeme hizmetleri devi PayPal, kullanıcıların Bitcoin (BTC) işlemlerini yapmasına olanak tanıyan Cryptocurrencies Hub’ı piyasaya sürüyor.

Stablecoin piyasaya sürmesiyle birlikte kripto para piyasasında gündeme oturan PayPal’dan bir hamde daha geldi. PayPal 7 Ağustos tarihinde güncellediği hüküm ve koşullar metninde, kullanıcıların Bitcoin ve muhtemelen diğer kripto para birimlerine dair işlemlerini gerçekleştirebileceği bir platform olan Cryptocurrencies Hub’a değindi.

Ödeme şirketinin çıkardığı bu platform aracılığıyla kullanıcıların kripto para birimi alım, satım, transfer ve depolama hizmetlerinden yararlanabileceği belirtildi. Ödeme hizmetleri devi, bu platform aracılığıyla PayPal üzerinden yapılan ödemelerde kripto para birimlerinin kullanılabileceğini ifade etti. Kullanıcılar ayrıca PYUSD’yi bu platform aracılığı ile başka kripto paralara da dönüştürebilecek.

PayPal, platform üzerinden yapılan alım-satımlarda kullanıcı bakiyelerinin kripto para ihraççısı Paxos Trust Company tarafından tutulacağını vurguladı. Yani kullanıcılar, platform üzerinde sahip oldukları bakiyeleri görebilseler de varlıkları Paxos tarafından saklanacak. Paxos, PayPal’in stablecoin’inin çıkarılmasında da rol oynamıştı.

Verilen bilgiler Bitcoin’in platformda destekleneceği yönünde bir fikir oluştururken başka kripto paraların da platformda kullanılabileceğini ima eden ifadeler görüldü.

Ödeme hizmetleri devi platformun başlangıç belirli kullanıcılarla sınırlı olduğunu belirtti. Cryptocurrencies Hub’a erişim kazanabilecek kullanıcıların kimlik doğrulama aşamalarını tamamlamış ve iyi durumda bir PayPal bakiyesine sahip olması gerektiği söylendi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!