Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önce Hangisi 40 Bin Doları Görür: Bitcoin mi, Dow Jones Endeksi mi?

Bitcoin fiyatı 2020’ye oldukça hızlı bir giriş yaptı ve birkaç bin dolarlık artış sergiledi. Kısa süre önce 10 bin doların üstüne çıkan Bitcoin fiyatı an itibarıyla 9 bin 700 dolar seviyesinde duruyor.

Kripto para dünyasının tanındık isimlerinden Tom Lee, Bitcoin fiyatındaki bu olumlu performansın ilerleyen aylarda da devam edeceğini düşünüyor. Öyle ki Lee’ye göre Bitcoin fiyatının birkaç kat arttığını görebiliriz.

Hedef 40 Bin

Tom Lee CNBC’nin Power Lunch programına katıldı ve Bitcoin fiyatıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Lee burada Bitcoin ile Dow Jones Endeksi (DJI) arasında bir kıyaslama yaptı. Lee, Bitcoin’in DJI’dan önce 40 bin doları göreceğini düşünüyor. Bu noktada Bitcoin’in 9 bin 700 dolar, DJI’nın ise 29 bin 200 dolar seviyesinde olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Lee buna benzer fiyat tahminlerini daha önce de yapmıştı. Kendisinin Bitcoin hakkında bu kadar iyimser olmasının başlıca sebebi halving. Lee’ye göre birkaç ay sonra yapılacak olan halving (blok ödülünün yarılanması) ile birlikte Bitcoin fiyatının harekete geçtiğini göreceğiz. Lee bu hareketliliğin o kadar büyük olacağını düşünüyor ki Bitcoin’in dört kat artabileceğini söylüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment