Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önde Gelen İsimlerin Bitcoin İçin 2024 Beklentisi Ne? İşte Fiyat Tahminleri!

Hem kripto para piyasasının hem de geleneksel finansın öncü aktörlerinin 2024 yılı için yaptıkları Bitcoin (BTC) fiyat tahminlerini siz değerli okuyucularımız için bir araya getirdik.

Kripto para piyasasının birçok öncü aktörü başta olmak üzere JPMorgan gibi finans devleri de 2024 yılı için Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Tahminler 1 milyon dolar ile 45 bin dolar gibi geniş bir bant aralığında yapılmış olsa da öne çıkan 10 tahminin ortalaması 265.500 dolar oldu.

Bitcoin hakkında birçok defa farklı tahminlerde bulunan yatırım şirketi Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood son olarak 1 milyon dolarlık tahminde karar kıldı.

Bitcoin destekçisi söylemleriyle sık sık gündeme gelen Galaxy Digital CEO’su milyarder Mike Novogratz’ın 2024 yılı Bitcoin tahmini 500 bin dolar oldu. Amerikan risk sermayesi yatırımcısı milyarder Tim Draper, Bitcoin’in 2024 yılında en fazla 250 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini dile getirdi.

Finansal strateji ve araştırma şirketi Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee, 180 bin dolar gibi bir tahminde bulunurken kripto para odaklı yatırım firması Pantera Capital, yakın bir tahminle Bitcoin için 2024 yılında 148 bin dolar seviyesinin gelebileceğini öngördü.

Birleşik Krallık merkezli dev bankacılık grubu Standart Chartered, 2024 yılı için 120 bin dolar seviyesini işaret ederken “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü milyoner Robert Kiyosaki, 100 bin doların önümüzdeki yıl Bitcoin için uygun bir seviye olacağını savundu. Bununla birlikte 100 bin dolarlık benzer bir tahminde Blockstream CEO’su Adam Back‘den geldi.

Piyasa yorumlarıyla gündemden düşmeyen Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes ise Bitcoin’e 2024 yılında 70 bin dolarlık bir tepe değeri biçti. ABD’nin en büyük bankası JP Morgan, 2024 Bitcoin tahminlerinde en eli sıkı olan taraftı. JPMorgan 2024 yılında Bitcoin’in en fazla 45 bin dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!