Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Önde Gelen Kripto Para Borsası Huobi de Artık Hong Kong’da: Ticareti Başlattı!

Asya’nın en büyük kripto para borsası Huobi, Hong Kong iştirakini hayata geçirdiğini ve bu kapsamda lisans başvurusunda bulunurken bireysel ve kurumsal yatırımcılar için spot kripto para işlemlerini başlattığını duyurdu.

Huobi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hong Kong’da kripto para hizmetleri için lisans başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Huobi HK adıyla Hong Kong piyasasına giren ve başvuru için gerekli şartları sağlayan şirket, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara spot kripto para hizmeti vermeye başladı.

Açıklamada, platformun denetçilerle birlikte ve kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uyumlu bir şekilde çalışacağı vurgulandı.

Huobi HK profesyonel ve bireysel müşterilere spot kripto hizmeti sunmaya başladı. Huobi HK, Hong Kong’da bir dijital varlık ticaret platformunun öncüsü olarak 29 Mayıs’ta Hong Kong Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonuna resmi olarak bir başvuru bildirimi sundu ve bir sanal varlık borsası lisansı almak için bekleyişe başladı.

Gate.io ve OKX, Hong Kong’un yeşeren kripto para endüstrisinde bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet vermeye geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Hong Kong, 1 Haziran tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni kurallarla birlikte yasal olarak kripto para ticaretinin önünü açacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!