Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

One Trading, Kripto Piyasasındaki “En Hızlı Platform” İddiasıyla Açılıyor

2023’ün başlarında Bitpanda’nın yan kuruluşu olarak kurulan kripto para borsası One Trading, alım-satım platformunu önümüzdeki haftalarda açacak.

Bugünkü duyuruya göre şirket, F.A.S.T platformunun “şimdiye kadarki en hızlı dijital varlık alım satım yeri” olacağını vadediyor.

One Trading, eşleştirme ve risk motorunun bir mikrosaniyeden daha kısa bir sürede çalıştığını ve kullanıcıların rakip borsalarda tek bir işlem emri vermeden önce burada 200 turdan fazla fiyat keşfi, emir oluşturma ve iptal yapabileceğini iddia ediyor.

Paylaşılan bilgilere göre platformun hızı, Amazon Web Services (AWS) tarafından bağımsız olarak test edildi. One Trading’deki işlem döngüsünün CME’nin global faaliyetleri için kullandığı eşleştirme motorundan 1.000 kat daha hızlı olduğu belirtildi.

One Trading CEO’su Josh Barraclough, “Ekibimiz hız ve verimliliği yeniden tanımlayan bir alım satım platformu yaratmak için durmaksızın çalıştı. F.A.S.T ile müşterilerimizi kripto ticaretinin rekabetçi dünyasında benzersiz avantajlarla güçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

One Trading ayrıca büyük kurumsal yatırımcıları cezbetmek için tüm kripto para çiftlerindeki işlemleri başlangıçta ücretsiz tutacak. Avrupa Birliği’nde lisans başvuruda bulunan şirket, ilerleyen süreçlerde türev ve yapılandırılmış ürünleri de piyasaya sürmeyi planlıyor.

34 kişilik çalışan ekibine sahip One Trading, piyasa yapıcılarla birlikte platformun beta sürümünü birkaç haftadır test ediyor. Platform, hem bireysel hem kurumsal müşterilere yönelik hizmet verecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!