verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pakistan Hamleleri ile Kripto Para Kullanımını Arttırmak İstiyor

Komşusu Hindistan’ın aksine, kripto paralar konusunda son dönemde pozitif bir atağa geçen Pakistan, bu hamlesi ile birlikte ülkede kripto para kullanımını iyi seviyelere getirmeyi ve bu alandaki inovasyondan primer derecede faydalanmayı düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir regülasyon hamlesi yapan ve kripto para borsaları için yepyeni kural bütünleri getiren ülke, bu sayede kripto para alanında kalkınmayı arttırmak ve daha da aktif bir rol oynamak amacında.

Ancak şu anda bu düzenlemelere rağmen ülkedeki kripto para şirketlerinin sayısı ve kripto para kullanım alanları görece az. Hükümetin regülasyonlarının tam anlamıyla anlaşılmasından sonra bu alanda ciddi bir artış görmeyi umduğunu ifade eden Pakistan merkezli Go4 Blockchain adlı danışman şirketinin kurucusu Muhammed Ahsan, şöyle konuştu:

”Pakistan hükümetinin, bu hamlesinin son derece ileriye dönük olduğunu görebiliyoruz. Birkaç regülasyon ve reform ile birlikte, ülkede kripto paraların daha da aktif bir şekilde rol almaya başlayacağını görmek mümkün olabilir. Ancak elbette daha o noktalara gelmek ve bu alanda aktif olan ülkelerle daha net bir yarış içinde olmak için, biraz daha fazla çalışma yapılması gerekiyor.”

Ülkenin kripto para topluluğu da, hükümetin yaptığı bu regülasyon ve düzenleme hamlelerinden son derece memnun ve bunun devamının gelmesinin gerektiğini düşünüyor.

Pakistan hükümeti de, yapacağı olumlu regülasyon hamleleri ile birlikte, ülkeyi bir kripto para ve Blockchain merkezine dönüştürmek amacında.

Leave a comment