verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pantera Capital’dan Ağustos 2021 İçin Bitcoin Tahmini

Blockchain yatırım şirketi Pantera Capital, yaptığı Bitcoin tahmini ile çarpıcı bir iddia ortaya attı. Pantera, BTC fiyatının önümüzdeki sekiz ay içinde %200’ün üzerinde artabileceğini öngörüyor.

Yönetimi altında 1 milyar doların üzerinde varlık bulunan Pantera Capital, Bitcoin fiyatının Ağustos 2021’e kadar %200’den fazla artabileceğini savundu. BTC, sekiz ay içinde böyle bir artış gösterirse fiyat 115 bin doları bulabilir. Pantera yöneticileri bu rallinin artan kurumsal benimsenme ve merkez bankalarının ilgisi ile yönlendirileceğini dile getiriyor. Pantera, yaşanan BTC koşusunun sonunun 2017’deki gibi bitmeyeceğini de vurguluyor.

“Artık piyasa Bitcoin’e farklı bakıyor”

Pantera kurucusu ve CEO’su Dan Morehead bu hafta yaptığı açıklamalarda yalnızca Bitcoin değil tüm kripto para sektörü için olumlu açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörü için tablonun şu an oldukça güçlü olduğunu söyleyen Morehead Bitcoin’in gösterdiği büyümeye dikkat çekti.

“Altı ay önce Bitcoin piyasa değeri L’Oreal Cosmetics ile aynıydı; şimdi ise Facebook’u geçti ve bu, piyasanın Bitcoin’i algılama biçiminde büyük fark yaratıyor”

Pantera CIO’su Joey Krug Bitcoin’in güncel performansı hakkında yorum yaparken “2017’den çok farklı” vurgusu yaptı. Krug 2017’de rallisinde üst düzey temel olarak görülen faktörlerin aslında gerçekten bir temel oluşturamadığını öne sürdü.

“Kripto para sektörü için çoğu proje sadece kağıt üzerindeydi, çoğu şey piyasaya sürülmemişti ya da canlı ürünleri yoktu.”

Dijital merkez bankası paraları sektöre milyarlarca insan çekecek

Dan Morehead dünyanın dört bir yanında merkez bankalarını dijital para birimi adımlarının sektörde olumlu şekilde karşılık bulacağını düşünüyor. Morehead’e göre, Çin’in dijital para birimini pratik anlamda test etmeye başlaması ve ABD’nin kendi dijital parası için MIT ile çalışması ile hızlanan CBDC yarışı piyasayı cazip hale getirebilir.

“Dijital merkez bankası paraları, milyarlarca insanı pazara çekecek. Dünya üzerinde herhangi bir bankaya erişimi olmayan ancak akıllı telefonları olan 1 milyardan fazla insan var ve dijital para kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey bu.”

Morehead: Bitcoin overvalued bölgede değil

Bitcoin fiyatının parabolik olarak artması ile ekonomi konusunda uzman birçok isim BTC hareketlerinin bir balonu anımsattığını söylemeye başladı. Fakat Morehead bu fikri paylaşmıyor ve Bitcoin rallisine olan inancını yeniliyor.

“Bitcoin overvalued bölgede mi? Bence hayır, değil. BTC büyüme trend çizgisinin çok altında bir 3 yıl geçirdi ve bence hala bunun altında.”

Bitcoin kısa zaman zarfında fiyatı 31 bin dolar bandına düşüren bir düzeltme yaşadı. Fakat orta vadeli bir bakışla izlendiğinde BTC fiyatı son 1 yılda %350’den fazla artış gösterdi ve kendi rekorunu 20 bin dolardan 42 bin dolara yükseltmeyi başardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!