Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peter Brandt Ethereum’un Peşini Bırakmıyor: Önce 1.000 Sonra 650 Dolara!

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, Ethereum (ETH) yatırımcılarını tedirgin edecek 2 farklı fiyat hedefi verdi.

Kısa süre önce Ethereum’un 10 yıl içerisinde yok olacağını belirten Peter Brandt, 18 Aralık tarihli gönderisinde yine Ethereum’un üstüne gitti. Ethereum grafiğinde bir yükselen takoz formasyonunun oluştuğunu belirten analist, fiyatın önce 1.000 dolara ardından 650 dolara kadar düşeceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz cuma günü Ethereum özelinde short (kısa) pozisyon açtığını belirten Brandt, stop emirlerini de girdiğini vurguladı. Yine de belirli bir formasyonun fiyat tahmini için yeterli olmayacağını dile getiren deneyimli isim, yatırımcıları alacakları işlemler konusunda temkinli olmaya davet etti:

Fiyat grafiklerindeki klasik grafik kalıpları kutsal ve değişmez değildir. Her zaman haklı çıkacakları gibi bir kaide yok. Ancak Ethereum’daki yükselen takoz senaryoya uyuyorsa hedef 1.000 dolar, ardından 650 dolar.

Cuma günü biraz Ethereum shortladım. Ayrıca stopta koydum.

Brandt’in kullandığı yükselen takoz formasyonu genel kanı itibariyle, söz konusu varlık fiyatının önce yükselen bir eğilim gösterip ardından kırılma noktasına ulaştıktan sonra düşüşe geçeceğini anlamına gelmektedir.

Analist kısa süre önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un kıyaslanamayacağını söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!