Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peter Brandt’ten Yeni Bitcoin Tahmini: Yükseliş Öncesi Büyük Düşüş Mü Geliyor?

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin’de (BTC) çalkantılı günler yaşanabileceğini belirtirken ardından daha yüksek seviyelere doğru bir hareketin geleceğini öne sürdü.

Peter Brandt yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin fiyatı hakkında dikkat çeken tahminlerde bulundu. Paylaştığı grafiğe ek olarak yaptığı yorumda, olası bir büyük düşüşün ardından toparlanma gelebileceğini belirten analist yine de bunun sadece bir tahminden ibaret olduğunu vurguladı.

Yükseliş öncesi düşüşün nerede sonlanacağı analist tarafından belirtilmezken grafikte destek olarak belirtilen 24.500 dolar bandı dikkatlerden kaçmadı. Bu seviyelere kadar geri çekilmesi durumunda Bitcoin’de büyük bir düşüş sayılabilecek %10’luk bir geri çekilme söz konusu.

Analist, bu tür tahminlerin sonuçlarının net olmamasına karşın katı inançlara takılı kalmış kişilerin de bu piyasadan koşarak kaçması gerektiğini esprili bir dille açıkladı.

Belki bir gel-git daha yaşanabilir. Fakat ardından daha yüksek fiyatlara doğru hareket gelecektir. Ama bakın, bu sadece bir tahmin ve tahmin etmek bu noktada sunabileceğimiz en iyi şey. Dehası konusunda dogmatik olan varsa arkasını dönüp kaçarak cüzdanını korusun.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,45 yükselen Bitcoin, yazım esnasında 26.904 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!