Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polkadot (DOT) Parachain’lerinde Son Gelişmeler: Acala (ACA), Astar (ASTR), Moonbeam (GLMR)

Kripto paraların düşüş trend’inde olmasına rağmen Polkadot ekosistemindeki kripto paralar gelen haberlerle birlikte hafifte olsa toparlanmaya başladı ve %10 ila %60 arasında yükselişler yaşadı.

Polkadot parachain’lerinin yükselişe girmesi bazı yorumculara göre belirli altcoin’lerin yükselişe başlayacak olmasına işaret ediyor.

Acala (ACA)

Polkadot parachain’lerinin 32.5 milyon DOT toplanarak 1.olarak seçilen kripto parası Acala, geçtiğimiz aylarda 250 milyon dolarlık stablecoin projesini (aUSD) başlatmıştı. Bu proje, Polkadot ekosistemin de piyasaya sürülen ilk stablecoin olmuştu.

Ayrıca Acala Network, LCDOT/DOT, LCDOT/aUSD, ACA/aUSD ve aUSD/LDOT paritelerindeki likidite sağlayıcılarına 1 milyon ACA dağıtacağını açıkladı.

Acala’nın yerel kripto parası ACA 24 Mayıs tarihinde %31’lik yükseliş göstermişti.

Moonbeam (GLMR)

Polkadot’un parachain’ler için düzenlediği müzayedelerin ikinci kazananı Moonbeam (GLMR), Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu akıllı sözleşme parachain’idir.

Ethereum ağı ile birlikte çalışılabilirlik, merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) çoğunda aranan bbir özelliktir. GLMR, bu çalışılabilirliğin faydasını 24 Mayıs tarihinde Uniswap’ın 3. versiyonunda kabul edilmesiyle yaşadı. En çok kullanılan merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap, Moonbeam kullanıcıları tarafından erişilebilir hale gelecek. Duyuru ile birlikte GLMR’nin fiyatı %29 yükselerek 1.48 dolara ulaştı ve 24 saatlik işlem hacmi %106 artış yaşadı.

ASTAR (ASTR)

Polkadot parachain’lerinin yaklaşık 11 milyon DOT toplanarak 3. kazananı Astar Network 24 Mayıs tarihinde, stablecoin’i AstridDAO için Microsoft ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Ortaklık duyurusunun ardından ASTR’nin fiyatı %61 artışla 0.0888 dolara yükseldi.

  • İçerikte yer alan veriler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!