Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polychain Kripto Yatırımları İçin 200 Milyon Dolar Topladı: Hangi Projeler Listede?

Kripto odaklı girişim sermayesi şirketi Polychain Capital, yeni topladığı 200 milyonluk fon için hangi projelere yatırım yapacağı kullanıcıları meraklandırdı.

Fortune’un 18 Temmuz tarihli haberine göre kripto odaklı risk sermayesi şirketi Polychain Capital, kurduğu dördüncü fonun ilk kapanışında 200 milyon dolar finansman topladı. Toplamda 400 milyon doların biraz altında bir yatırım hedefine sahip fonun yüz milyonlarca doları hangi projelere aktaracağı kripto kullanıcıları tarafından başlıca merak konusu oldu.

Konuya aşina bir kaynak, şirketin Ethereum üzerinde inşa edilmiş yapılara yoğunlaşacağını belirtti. Bu kapsamda şirketin geçmişte yatırım yaptığı Ethereum katman-2 (L2) ağları Arbitrum (ARB) ve Scroll gibi ağların yanı sıra EigenLayer gibi Ethereum tabanlı projelere de özellikle dikkat edeceği dile getirildi. Bu doğrultuda şirketin Optimism (OP) gibi diğer Ethereum katman-2 ağlarını da mercek altına yatırabileceği öne sürüldü. Fonun Ethereum’a doğrudan bir yatırımı olup olmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Polychain’in yönetimi 2,6 milyar dolarlık 3 fonu bulundurduğu göz önüne alındığında yatırım yapacağı şirketlerin iyi bir performans göstereceği düşünülüyor.

Öte yandan kaynaklar, yeni fon kapsamında şirketin çalışan yapısında kısmi bir değişikliğe gidildiğini belirtti. Personel değişikliği kapsamında, 25 kişilik ekipten üç araştırmacının görevine son verildi ve karşılığında veri bilimleri alanında uzmanlaşmış yeni bir çalışan alındı. Ayrıca ortaklardan biri olan Niraj Prant’in de bağımsız bir girişim başlatmak amacıyla şirketten ayrıldığı öğrenildi. Kaynaklara göre yapılan değişiklik, Polychain’in değişen önceliklerini yansıttı.

Polychain, 2016 yılında Coinbase’in ilk çalışanı Olaf Carlson-Wee tarafından kuruldu. Kripto risk sermayesi alanında hızla bir öne çıkan şirket, merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın (UNI) yatırımlarına öncülük etmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!